UČENICI SUDJELOVALI U AKCIJI PROMOVIRANJA NJEMAČKOG JEZIKA „TOLLES DIKTAT“

Autor: Katerina Zgrablić, 23. 2. 2018.

Na poziv Međunarodne unije njemačke kulture (Moskva) škola se prijavila za sudjelovanje u javnoj akciji „Tolles Diktat“, koja se povodom obilježavanja Dana materinjeg jezika (21. veljače) održala 20.-22. veljače 2018.godine. Akcija se održava u suradnji Međunarodne unije njemačke kulture (Internationaler Verband der deutschen Kultur) i Njemačko-ruskog Doma okruga Tomsk (Deutsch-Russisches Haus des Gebietes Tomsk) uz potporu Ministarstva Ruske Federacije za obrazovanje i znanost (Ministerium der Russischen Föderation für Bildung und Wissenschaft). Službeni koordinator ovog projekta u Rusiji i zemljama Balkana je Državno sveučilište Tjumen (Rusija).

Cilj akcije „Tolles Diktat“ je popularizacija njemačkog jezika i razvoj kulture pisanja na njemačkom jeziku.

O samoj popularnosti akcije govore nam podaci da je 2013.godine, kad je prvi put organizirana, brojila 130 učenika, a prošle godine 2017., sudjelovalo je čak 28 740 osoba.

Učenici pišu diktat, koji je prilagođen njihovoj razini znanja njemačkog jezika u trajanju od 40 minuta. U našoj školi sudjelovalo je sveukupno 15 učenica i učenika – 5 učenika  6.razreda, 3 učenika 7.razreda te 7 učenika 8.razreda. Tema diktata ove godine je, na veselje učenika, bila nogomet.

Pohvaljujem ovim putem sve sudionike koji su ponovno pokazali svoj interes za učenje njemačkog jezika i dali svoju potporu ovoj hvalevrijednoj akciji!

S nestrpljenjem očekujemo rezultate!

(Tekst: uč. Kristina Radović Miletić, prof.)