Ptice, tići, birds, Vögel, vogels, uccelli, aves,…

Autor: Mladen Majušević, 26. 4. 2024.

U sklopu projekta institucionalizacije zavičajne nastave 'Lipi moj tić', učenici osmog razreda postali su pravi mali prevoditelji. Osmaši su se potrudili i nazive ptica koje nastanjuju naše prostore preveli su na jezike koje govore učenici naše škole. Sparrow, Amsel, ghiandaia, bojži petešić, zwaluwen, gufo, Spechte, kingfisher, kwartel, gnjurac… i još mnogi drugi nazivi u konačnici će postati dio njihovog malog rječnika ptica na hrvatskom, istarskom, njemačkom, talijanskom, engleskom, nizozemskom i latinskom jeziku.

Dok su oni prevodili, njihovi školski prijatelji, učenici sedmog razreda postali su pravi mali pjesnici i pisali pjesme na engleskom i hrvatskom jeziku.

Graceful Birds

In skies above, birds take flight,

With feathers soft, they catch the light.

Their songs so sweet, a melody bright,

Wild and free, in graceful flight.

Ivan Ljubešić