Predavanje „Influenceri mojeg doba“ povodom obilježavanja Dana medijske pismenosti 2024

Autor: Alen Hasikić, 24. 4. 2024.

U srijedu 24.4.2024. Alen Hasikić, pedagog mentor, održao je predavanje za učenike 5., 6. i 7. razreda pod nazivom „Influenceri mojeg doba“.

Predavanje se održalo povodom obilježavanja Dana medijske pismenosti 2024. Ovo predavanje sastavni je dio događaja čiji se opisi nalaze na mrežnoj stranici www.medijskapismenost.hr.

U sklopu predavanja učenici su naučili razlikovati medije, usvojili pojam medijske pismenosti, govorili o influencerima, zatim i o uzorima i idealima. Naglasili smo da pravila ponašanja vrijede jednako u realnom i virtualnom svijetu, te da medijskim sadržajima prilazimo s kritičkim pristupom.

Učenicima je najzanimljiviji dio bio u kojemu su trebali imenovati osobe koje prepoznaju, a bile su ponuđene razne osobe, od aktivistice Rosa Parks, Michaela Jordana do poznatih influencera.

Izuzetno smo ponosni što je i naša škola postala dio nacionalnog obilježavanja medijske pismenosti.