Zavičajna nastava uz pomoć pametnih telefona i umjetne inteligencije

Autor: Mladen Majušević, 22. 4. 2024.

Dana 16. travnja su učenici šestog razreda 'postali' mladi ornitolozi te su na satu prirode prošetali školskim dvorištem kako bi čuli i naučili koje im to vrste ptica pjevaju kroz prozor dok oni vrijedno uče. Koristeći se aplikacijom BirdNET na svojim pametnim telefonima snimali su ptičji cvrkut, a umjetna je inteligencija odredila o kojoj se ptičjoj vrsti radi. Tako smo naučili da su naše 'školske' ptice: plavetna sjenica, vrabac, palčić, čvorak, slavuj, grlica...

Sve se ove aktivnosti provode u okviru projekta zavičajne nastave 'Lipi moj tić'. Učenici će svoje istraživanje nastaviti i sljedećih dana šećući prirodom od kuće do škole.