Terenska nastava u Barbanu

Autor: Mladen Majušević, 11. 4. 2024.

Dana 10. travnja 2024. učenici razredne nastave u pratnji svojih učiteljica bili su na terenskoj nastavi u Barbanu.

U Centru za posjetitelje doznali su o povijesti Trke na prstenac, izradi rekvizita za trku (koplje, nošnja) te o pravilima same trke. U dvorištu crkve učenici su sudjelovali u edukativnoj igri Potraga za prstenom. Nakon pješačenja do trkališta i upoznavanja s hodogramom trke, posjetili su konjički klub u kojem je susret i hranjenje tih plemenitih životinja bio jedan od vrhunaca terenske nastave.

Terenska je nastava bila jako poučna i zabavna te su učenici zadovoljni otišli svojim kućama.