Obilježavanje Svjetskog dana pjesništva (21.3.) i Svjetskog dana pripovijedanja (20.3.)

Autor: Ludmila Pauletić, 25. 3. 2024.

Susret s istarskom književnicom Tatjanom Pokrajac Papucci iz Rovinjskog Sela.

U srijedu 20.ožujka, našu je školu posjetila istarska književnica iz Rovinjskog Sela Tatjana Pokrajac Papucci autorica knjiga Hirovita Mara i brbljava Ara, Karakol je gol, Kako je Tuga postala Radost i mnogih drugih. Susret je bio namijenjen svim učenicima razredne nastave, u čijim se čitankama nalaze i njezini tekstovi.

Nakon srdačnog dočeka uslijedilo je upoznavanje književnice našeg zavičaja. Publiku je zanimalo kako je i kada književnica počela pisati što nam je draga gošća spontano i iskreno ispričala. Čuli smo stihove iz njezinih zbirki Zašto baš to i Iščen bičve te Stonoga bosonoga koje nam je autorica pročitala i uz pomoć nekoliko učenika.

Na pitanje književnici koja joj je pjesma ili priča najdraža, otkrila nam je da je svaka njezina pjesma ili priča plod doživljaja, mašte i drugih emocija pa je nemoguće bilo koju izdvojiti.

Oduševljeni književničinom prezentacijom i pojavom sat određen za susret je proletio, čini nam se, kao trenutak, i nerado smo se oprostili od drage gošće sa željom za ponovnim susretom. Autorica je svim zainteresiranima udijelila svoje autograme za lijepo sjećanje.