Sudjelovanje u Caritasovoj akciji: "Budi svjetlo u nečijoj tami"

Autor: Alen Hasikić, 8. 1. 2024.

U sklopu Školskog volonterskog kluba Sveti Lovreč tijekom prosinca 2023. sudjelovali smo u akciji Caritasa "Budi svjetlo u nečijoj tami". Ove godine Caritas je u škole poslao narukvice „Na strani dobra“ (dolaze u pet različitih boja). Narukvice „Na strani dobra“ akumuliraju svjetlo tijekom dana, a noću svijetle u mraku. Svjetlo narukvica podsjeća kako dobro koje smo nekome učinili na njegovu životnom putu dugo ostavlja trag svjetla i – makar malo – osvjetljuje teške situacije kroz koje ljudi u nevolji prolaze. Kako ove godine Hrvatski Caritas obilježava 30. obljetnicu osnutka, na narukvicama se nalazi i broj 30 te glagoljska slova H(rvatski) i C(aritas). Osim slogana „Na strani dobra“, na narukvicama se nalazi i oznaka POWERED BY LOVE, kao podsjetnik da nas na dobre odluke i dobre životne izbore najbolje pokreće i usmjerava ljubav – a to i jest CARITAS.

Provedbom ove akcije prikupili smo 100 eura i 60 centi koje ćemo uplatiti na račun Caritasa, a jedan dio usmjeriti potrebitima u našoj školi.

Voditelji: Alen Hasikić i Tina Gregorović Hlušička