Dabar - međunarodno online natjecanje

Autor: Maja Zubalić, 21. 12. 2023.

Od 13. do 17. studenoga 2023. godine održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar. Natjecanju je pristupilo ukupno 49 065 učenika iz cijele Hrvatske.

Na ovom natjecanju učenici naše škole sudjeluju već duži niz godina, ali i ove godine ponovno su postigli odlične rezultate!

Sudjelovali smo s 80 učenika u tri kategorije: MikroDabar (1. i 2. razred, ukupno 26 učenika), MiliDabar (3. i 4. razred, ukupno 33 učenika), KiloDabar (5. i 6.razred, ukupno 6 učenika) i MegaDabar (7. i 8.razred, ukupno 15 učenika).

Nakon natjecanja, Organizacijski odbor Dabra objavio je 10 % najboljih rezultata među kojima se našlo čak 7 učenika iz naše škole, a to su:

MikroDabar: Ivan Terlević, Vito Bonaca, Laura Ljubešić, Antonela Mikulić, Lucas Milotić.

MiliDabar: Luana Herak

MegaDabar: Lana Koraca

Svaki učenik je sudjelovanjem (rješavanjem testa i ispunjavanjem ankete) ostvario pravo na digitalnu značku i diplomu, a najboljih 10% učenika dobili su i posebnu značku i zlatnu diplomu. Dokumente se može preuzeti prijavom na linku.

Natjecanje su provele učiteljice Maja Zubalić i Karla Božac.

Čestitamo svim učenicima na pomaknutim granicama logičkim razmišljanjem!