Produženi boravak u akciji Crvenog križa

Autor: Mladen Majušević, 20. 12. 2023.

Zima je stigla a blagdani su skoro već tu... Osim obiteljskih okupljanja, ukrašavanja božićnog drvca i doma, slavlja s našim najmilijima sada je vrijeme kada posebno treba misliti na potrebite, osobe slabijeg imovinskog stanja, stare i nemoćne.

Crveni križ i ove godine vrijedno priprema pakete prehrambenih proizvoda i potrepština za kućanstvo onima kojima to zaista treba. Učenici Produženog boravka su također sudjelovali u ovoj humanitarnoj gesti te su zajedno sa svojom učiteljicom izradili čestitke za Božić i Novu godinu kako bi svatko tko dobije paket dobio i prigodnu čestitku. Zavirili smo na tavane i podrume naših roditelja, baka i djedova te iz kutijica uzeli malo gumbića te od njih izrađivali ukrase za bor.

Učenici su osim  kreativnog rada koji je zahtijevao preciznost, urednost, ustrajnost i oprez, razvijali i empatiju, želju za pomaganjem i dobrim djelima a za vrijeme rada je vladala vesela radna atmosfera.