Posjet Zorana Vakule školi

Autor: Mladen Majušević, 21. 11. 2023.

"Nakon velike turneje književnika Hrvoja Kovačevića, djeci u škole dolazi Zoran Vakula, poznati meteorolog, svima znano lice s TV ekrana! Neumorno promovira meteorologiju, čak i putem meteostripa, meteokarikatura, putem kazališnih predstava za djecu te „Vremenastim pričama“, serijom slikovnica kojima je cilj približiti najmlađima često spominjane meteorološke termine, kako bi bolje razumjeli vrijeme te njegove promjene i pojave. Pahuljasta, Sunčasta, Vjetropirasta, Oblačasta, Kapljičasta i Munjasta priče su koje će zasigurno oduševiti djecu diljem Poreštine."

Ovim su riječima u Gradskoj knjižnici Poreč najavili gostovanje najpoznatijeg meteorologa u Hrvata, Zorana Vakulu, koji je posjetio našu školu u ponedjeljak, 20. studenog.

Tom je prilikom gospodin Zoran, kako ga je simpatično 'najavila' jedna naša učenica, na djeci pristupačan dao odgovore na brojna pitanja o tome kako nastaje vjetar, što je Kumulonimbus, ali isto tako i hoće li ove zime biti snijega. Osim toga, sav je svoj edukativni rad predstavio i kroz seriju slikovnica za kupovinu kojih su učenici strpljivo čekali u redu, ne samo zbog slikovnice, nego i zbog posvete.

Zahvaljujemo Gradskoj knjižnici Poreč koja je omogućila ovako lijep događaj za sve učenike osnovnih škola s Poreštine.