Književni susret - Hrvoje Kovačević u našoj školi

Autor: Mladen Majušević, 12. 10. 2023.

U utorak,  10. listopada,  imali smo susret u našoj školi s poznatim književnikom Hrvojem Kovačevićem koji piše za djecu i odrasle. Susret nam je omogućila Gradska knjižnica u Poreču,  koja ovom prigodom poziva sve učenike, ne samo naše škole, ali učenike svih škola Poreštine na  besplatno učlanjenje i da ju posjete te zavire među njezinih polica s bogatim knjižničnim fondom.

Književnik Hrvoje Kovačević živi i radi u Stubičkim Toplicama. Poznat je po svojim romanima iz ciklusa „Tajni“ (Tajna crne kutije, Tajna tužnog psa, Tajna šutljivog dječaka,…i dr.) pustolovno-kriminalističkog sadržaja („Mystery“) s primjesom fantastike.

Njegova djela iz ciklusa „Tajni“ i  bajkopriča „General Kiru miš“ uvrštene su na popis lektire za učenike osnovnih škola. Pisac za sebe kaže: „Svašta sam u životu radio; crtao karikature, stripove, animirane filmove, diplomirao arhitekturu, bavio se marketingom. Vremenom sam shvatio kako mi od svega toga pisanje ide najbolje.“

Za dječju knjigu „Tajna crne kutije“ primio je nagradu „Grigor Vitez“.

Učenici su postavili  mnogo pitanja na koje je pisac rado odgovarao. Proveli smo s književnikom jedan sat u ugodnom druženju i razgovoru. Želimo mu još puno inspiracije u pisanju.