Ambasadorice dječjih prava predstavile svoje aktivnosti

Autor: Mladen Majušević, 11. 10. 2023.

U sklopu Dječjeg tjedna jedna od planiranih aktivnosti je i podsjećanje učenika na Prava (ali i obaveze) djeteta. Ova se aktivnost realizirala uz pomoć "Ambasadorica dječjih prava", učenica petog razreda Nike Đaković i Melani Božić koje su danas učenicima razredne nastave predstavile što su to dječja prava, kako ih mogu ostvariti i zaštiti.

Osim na prava djece, naše su ambasadorice kroz primjere drugim učenicima objasnile i koje odgovornosti imaju djeca.

Ovom se aktivnošću želi razviti svijest učenika o važnosti biranja odgovornog ponašanja prema sebi, ali i drugima - učenicima, učiteljima, roditeljima i svim ostalim ljudima. Učiniti svijet ljepšim mjestom možemo samo svi zajedno, a ovo je jedan mali korak na našem putu stvaranja bolje zajednice u kojoj se svi osjećaju dobro i prihvaćeno.