Terenska nastava iz njemačkog jezika – Klagenfurt / Minimundus / Pyramidenkögel

Autor: Mladen Majušević, 25. 9. 2023.

U petak, 22.09.2023. učenici predmetne nastave njemačkog jezika (od 4. do 8. razreda) posjetili su austrijsku pokrajinu Korušku (Kärnten), točnije grad Klagenfurt, Minimundus – park minijaturnih građevina koji sadrži preko 150 minijaturnih modela arhitekture iz cijelog svijeta te Pyramidenkögel - najveći drveni toranj na svijetu, s kojeg se pruža prekrasan pogled na jezero Wörthersee, najveće jezero pokrajine Koruške.

Učenici su imali priliku upoznati se s poviješću i kulturom Klagenfurta te razgledati znamenitosti grada i ono najvažnije, imali su priliku čuti i pričati njemački jezik u njegovom izvornom okruženju te primijeniti prethodno naučene komunikacijske obrasce u svakodnevnim situacijama (u trgovini, na kiosku, pri naručivanju hrane i pića itd.).