Terenska nastava razredne nastave: Kamp Lanterna

Autor: Mladen Majušević, 21. 9. 2023.

U srijedu  20. rujna 2023. godine učenici prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda Osnovne škole Joakima Rakovca u pratnji svojih učiteljica posjetili su Kamp Lanterna. Cilj terenske nastave bio je upoznati kulturno- povijesne znamenitosti Istre kroz igru na tematskom Mini Golf terenu u kampu Lanterna te povodom Europskog tjedna mobilnosti potaknuti učenike na zdrave i ekološke načine kretanja korištenjem sportskih sadržaja u sklopu VSP-a.

Učenici su imali priliku na Tematskom Mini golf igralištu proputovati Istru i upoznati se s kulturno - povijesnim znamenitostima, atrakcijama i mitovima (Veli Jože, Brijuni, Arena, barbanska Trka na prstenac, maslinovo ulje i vino, Poreč kao grad mozaika, stope dinosaura, boškarin i koza…).Nakon toga su korištenjem sadržaja VSP-a naučili kako se zdravo i ekološki mogu zabaviti i kretati. U restoranu La Pentola su ručali te dobili paket dobrodošlice. Pri  povratku pješice do autobusa razgledali su tematski dio kampa na temu Parenzane.

Uz komentare kako je terenska nastava bila zaista vrhunski doživljaj, velika zahvala ide cijelom timu Kampa Lanterna, a posebno Danijeli Zgrablić.