Europski tjedan mobilnosti

Autor: Mladen Majušević, 20. 9. 2023.

Dana 20. rujna 2023. učenici i učitelji OŠ Joakima Rakovca prigodnim su aktivnostima obilježili Europski tjedan mobilnosti. Primarni cilj ove aktivnosti je  potaknuti građane cijele Europske Unije da pješačenjem, bicikliranjem i korištenjem alternativnih transportnih rješenja utječu na smanjenje potrošnje energije, smanjenje zagađenja okoliša ali i poboljšanje životnih uvjeta i zdravlja.

U skladu s time, škola se i ove godine priključila inicijativi. Učenici razredne nastave su proveli lijep i aktivan dan na terenskoj nastavi - o čemu ćemo naknadno izvijestiti - dok su učenici predmetne nastave hodanjem, kao najzdravijim i ekološki najprihvatljivijim načinom kretanja, obilježili ovu inicijativu gradeći i usvajajući pozitivne životne vrijednosti.

Nakon okupljanja ispred škole i kraćeg podsjetnika na važnost ove inicijative, kroz 30 minuta laganog hoda stigli su na nedavno revitalizirani izvor pitke vode i nekadašnje pojilište domaćih i divljih životinja poznato kao "Rulja". Tamo su mogli čuti kratko pojašnjenje o važnosti i nekadašnjoj namjeni lokacije, nakon čega su, pod vodstvom učitelja TZK-a, Marija Lukina, odradili vježbe istezanja i razgibavanja. Nakon kraćeg odmora, vratili su se do škole gdje su nastavili s uobičajenim školskim aktivnostima.