Ich spreche Deutsch!"

Autor: Mladen Majušević, 20. 6. 2023.

"Ich spreche Deutsch!", pohvalili su se učenici 3.razreda nakon radionice jezične animacije, održane u cilju popularizacije njemačkog jezika te poticanja učenja njemačkog jezika kao izbornog predmeta.

Radionicu je, po uzoru na 'Sprachanimation' koje promovira Goethe Institut te radionicu koju su protekle generacije u našoj školi održale nastavnice Marina Bojanić i Vesna Pavletić, profesorice savjetnice iz Škole za turizam i ugostiteljstvo u Puli, održala učiteljica njemačkog jezika Kristina Radović Miletić.

Učenici su sudjelovali u radionici te su se kroz igru, ples i glazbu upoznali s njemačkim jezikom. Zapravo su osvijestili svoje bogatstvo vokabulara na primjeru internacionalizama (riječi koje u više jezika imaju isto značenje te isti izraz), što ih je dodatno potaknulo i ohrabrilo da izaberu njemački kao izborni jezik u 4.razredu te time nastave bogatiti svoje jezično iskustvo do kraja svog osnovnoškolskog obrazovanja.

Radionica je bila vesela, zanimljiva i poučna, a fotografije tome svakako govore u prilog.