Interaktivno online predavanje za roditelje održano u školi - Odgovorno roditeljstvo u moru digitalnih informacija

Autor: Mladen Majušević, 1. 6. 2023.

Dana 31. svibnja u školi je održano interaktivno online predavanje na temu Odgovorno roditeljstvo u moru digitalnih informacija a predavačica je bila Ana Veočić, socijalna radnica u osječkom Centru za nestalu i zlostavljanu djecu te Centru za sigurniji Internet. Uoči samog predavanja, roditelje je uz ravnatelja, Mladena Majuševića, pozdravila i stručna suradnica psihologinja Tina Gregorović Hlušička, ali se i predstavila Ana Horvatek, nova stručna suradnica pedagoginja, koja od 1. lipnja započinje s radom u našoj školi, kao i tajnik škole Anna Kuzma, ovog puta u funkciji odgovornog roditelja.

Tijekom predavanja, svi prisutni su uspješno mogli usvojiti sljedeće ishode:

− definirati pojam sigurnosti i zaštite djece na internetu,
− prepoznati aktualne trendove i opasnosti na području upotrebe modernih tehnologija kod djece,
− prepoznati vlastitu ulogu u medijskom odgoju djece,
− sastaviti i primjenjivati obiteljski ugovor u vlastitoj obitelji,
− prepoznati i shvatiti važnost razgovora o digitalnom svijetu s vlastitom djecom kao i važnost aktivne uključenosti u online svijet djece,
− samostalno pronalaziti relevantne informacije i educirati se.

Iako je posjećenost od strane roditelja bila skromna, veseli nas da je predavanje bilo uistinu interaktivno i vrlo produktivno te da su svi prisutni školu napustili  bogatiji za vrlo važna znanja i vještine u ovom zaista izazovnom dijelu roditeljske dužnosti.