Međunarodni dan sporta

Autor: Mladen Majušević, 29. 5. 2023.

Međunarodni dan sporta obilježava se posljednje srijede u mjesecu svibnju kada se nastoji staviti jači naglasak na važnost sportskih aktivnosti.

Tako su učenici produženog boravka imali organiziranu aktivnost u kojoj su predstavili brojne sportove kojima se bave, dok je kombinirana skupina učenika 3. i 4. razreda, u pratnji učiteljice Martine Ferrara i voditeljice Školskog sportskog društva Marije Grbić, nastupila na Županijskom prvenstvu školskih sportskih društava četvrtih razreda osnovnih škola koje se održalo u sportskoj dvorani OŠ Mate Demarina u Medulinu.

Ipak, ono što je ponajviše privuklo pažnju naših učenika te im izmamilo osmijehe na lica, dolazak je novih golova koje je naš vrijedni domar Damir postavio uz pomoć brojnih malih i velikih pomagača.

Važno je napomenuti kako su novi golovi, ali i mrežice na košarkaškim obručima, donacija Općine Sveti Lovreč koja je još jedanput dokazala kako joj je briga za djeci i mlade, odnosno za njihove školske aktivnosti, vrlo visoko na listi prioriteta. Također, osim školskih, ovim će se sigurno potaknuti i intenziviranje izvanškolskih sportskih aktivnosti, te će naše sportsko igralište i nadalje privlačiti djecu i mlade koji će svoje slobodno vrijeme provoditi kvalitetno, sadržajno i zdravo.