Međunarodni dan sporta u produženom boravku

Autor: Mladen Majušević, 24. 5. 2023.

Međunarodni dan sporta obilježava se svake posljednje srijede u mjesecu svibnju kao velika svjetska sportska manifestacija. Tog se dana pozivaju građani svih dobnih uzrasta na dobrovoljno sudjelovanje u nekoj tjelesnoj aktivnosti, na vježbanje, igranje, sportsko natjecanje, sportski trening ili nastavu tjelesnog odgoja, s minimalnim trajanjem od 15 minuta.

Obilježavanju ovog događaja doprinijeli su i učenici koji pohađaju program produženog boravka tako što su povodom tog dana napravili plakate kojima su predstavili brojne sportove budući su i svi oni uključeni u neki sport: judo, plivanje, atletiku, nogomet, penjanje...

Sport utječe na pravilan rast i razvoj djece, uči ih toleranciji i osnaživanju odnosa s drugima. Kroz sport se učimo biti odgovorni i poštovati jedni druge. Bilo je zanimljivo i jako glasno raditi na ovoj kreativnoj sportskoj radionici!