Međunarodno natjecanje glazbene mladeži

Autor: Mladen Majušević, 19. 4. 2023.

U organizaciji Lions kluba Rijeka održano je ovogodišnje Međunarodno natjecanje glazbene mladeži 28. Grand Prix, i to od 15. do 16. travnja u Svečanoj dvorani Zajednice Talijana u Rijeci.

U subotu, 15. travnja održano je regionalno natjecanje u kojem su sudjelovali učenici različitih dobnih skupina i iz različitih glazbenih škola. Nastupali su u jedinstvenoj kategoriji za sve instrumente, a ocjenjivački sud su činili eminentni glazbeni umjetnici iz Hrvatske i inozemstva.

Učenica petog razreda flaute Eva Palman iz Umjetničke škole Poreč i učenica šestog razreda OŠ Joakima Rakovca predstavila se u subotu uz pratnju korepetitorice Karle Šain. Učenicu Evu Palman pripremila je učiteljica savjetnica Samanta Stell. Iako je izvrsno nastupila u vrlo jakoj konkurenciji s učenicima srednje škole i studentima, nije uspjela ući u finale, što niti malo ne umanjuje njen uspjeh, pogotovo obzirom na konkurenciju starijih natjecatelja.

Čestitke učenici i mentorici na još jednom uspjehu!