Festival prava djece

Autor: Alen Hasikić, 2. 12. 2020.

U organizaciji Udruge za promicanje stvaralaštva i jednakih mogućnosti  Alternator, tijekom listopada i studenoga održan je 12. Festival prava djece u kojem su sudjelovali učenici 8. razreda s razrednicom. Tema festivala bila je mentalno zdravlje djece i mladih, a zbog okolnosti odvijao se je online.

Festival slavi dječja prava kroz medij filma, a filmovi obrađuju različite teme iz života djece i mladih koje otvaraju puno prostora za promišljanje učenika  i konstruktivan razgovor. Ovogodišnji filmovi birani su iz programa Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece i vrlo su poučni i zanimljivi.