Svjetski dan razglednice

Autor: Alen Hasikić, 6. 10. 2020.

Učenici 3. i 4. razreda s učiteljicama Gracijelom Čehić i Snježanom Vujić obilježili su Svjetski dan razglednice 1. listopada 2020.

Učenici su razgovarali o načinu komuniciranja te o prijenosu poruka. Usporedili su nekadašnji način komunikacije te način komunikacije i prijenosa informacija danas. Povodom toga, imali su priliku saznati samo značenje riječi razglednica te situacije u kojima nekoga možemo razveseliti razglednicom.

Učenicima se posebno svidjela zadaća koja je uključivala odabir osobe kojoj žele poslati razglednicu te pisanje podataka na samu razglednicu.

Projekt je uspješno realiziran zahvaljujući Hrvatskoj pošti koja je donirala razglednice u okviru projekta World Postcard Day. Riječ je o razrednom projektu koji razvija svijest o značaju i važnosti razglednice. Cilj ovog projekta bio je poticati stvaralaštvo te želju za pisanim izražavanjem.

Fotografije ove aktivnosti nalaze u privitku.

Izvor: Učiteljice Gracijela Čehić i Snježana Vujić