Dan jabuka u 3. razredu

Autor: Alen Hasikić, 20. 10. 2020.

Učenici 3. razreda s učiteljicom Gracijelom Čehić 20. listopada 2020. obilježili su Dan Jabuka.

Zašto se Dan jabuka obilježava?

Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

Jabuka je jedna od prvih voćki koju su ljudi uspjeli kultivirati te je tako važan dio ljudske prehrane. Poznato je da se svakodnevnim konzumiranjem jabuka može spriječiti pojava mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja.

Stoga, jednom jabukom na dan otjerali smo liječnika van!