Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Maja Zubalić, 6. 11. 2011.

Dana 21.10.2011 u našoj smo školi obilježili Dan kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Kao i svake godine Dani su obilježeni različitim litrarnim i likovnim radovima učenika te izradom  kruha i kolača.  Učenici osmog razreda su u školskoj kuhinji umjesili tijeso  i ispekli kruh koji smo svi mi kasnije imali prilike kušati.  Sedmi razred je napisao haiku poeziju na čakavštini, a peti i šesti razred se potrudio donijeti kolače koji su  uz pomoć svojih majki napravili kod kuće.  Nakon 5. sata svi smo se okupili zajedno sa  svim djelatnicima škole u školskom hodniku gdje se održala  školska priredba. Prvi su nastup imali vrtić   i niži razredi naše škole. Potom je zapjevao zbor  naše škole, a folklorna grupa  je zaplesala istarski balun. Vjeroučiteljica Mladenka Fabris nam je demonstrirala  prezentaciju o siru pod nazivom Kako je moja mati nikada delala sir. Objasnila nam je kako nastaje sir i koliko truda zapravo treba da on bude savršen.  Na kraju  je lokalni svećenik blagoslovio kruh,  a mi smo napokon  dobili  priliku kušati  sve delicije koje su bile izložene u školskom hodniku.

Loris Starić i Mateo Matošević, 7. razred