Projekt "Naša mala knjižnica"

Provodimo projekt  s 3. razredom "Naša mala knjižnica".

I ove školske godine uključili smo se u međunarodni projekt „Naša mala knjižnica“. Projekt se provodi u organizaciji izdavačke kuće IBIS grafika u želji da se odgoji buduća publika koja će biti spremna kritički čitati književna djela. U projektu se potiče kritičko čitanje od najranije dobi kroz čitanje šest knjiga nagrađivanih autora uključenih država u projektu, koje mala publika kroz ovaj projekt bolje upoznaje. Knjige su namijenjene djeci od 8 -11 godina. Kvalitetna književna djela prate ilustracije „izrađene prema umjetničkim standardima.“ Ove će se godine projekt odvijati u suradnji sa Slovenijom i Estonijom, a čitaju se sljedeće knjige:

Kestutis Kasparavičius: Drhturavi vitez

Suzana Mattiangeli: Tko je Antonio?

Aino Havukainen, Sami Toivonen: Tiko i Piko

Ida Mlakar Črnić: U blizini živi djevojčica

Tamara Bakran: Rosica i fazan

Nada Horvat: Slučajevi Detektiva Macana

Svi učenici i učenice 3. razreda učiteljice Gracijele Čehić, uključeni u ovogodišnji projekt, dobili su kreativne knjižice sa zamišljenim zadatcima koje prate tekstove svih šest knjiga i služe za bolje razumijevanje pročitanog djela. Učenici sa svojim roditeljima i svojom učiteljicom izradit će knjižnog junaka – lutku Detektiva Macana iz knjige Slučajevi Detektiva Macana. Svoga junaka razmijenit ćemo s OŠ Duga Resa zajedno s dnevnikom u koji će svaki učenik zapisati što se dogodilo u njegovom domu u vrijeme „Detektivovog“ gostovanja.

Iz aktivnosti projekta: izrada i razmjena knjižnog junaka, najčitateljskiji kutić, izrada čitateljskog vlakića, pismo iznenađenja jednog od autora, literarno – likovni natječaj, odigrajmo priču, i ja mogu napisati priču,….

„Svi sudionici u projektu i sve provođene aktivnosti bit će zabilježene on – line na mrežnim stranicama nasamalaknjiznica.org i društvenim mrežama Naša mala knjižnica.“

objavio: Ludmila Pauletić   datum: 23. 12. 2020.

Tajništvo:052/448-104
Ravnatelj:052/448-512