Nastavak projekta Maslina

Autor: Alen Hasikić, 24. 11. 2020.

Naša škola nastavila je s provođenjem školskog projekta Maslina. Jučer, 23.11. i danas 24.11.2020. naši vrijedni učenici 1. razreda s učiteljicom Sanjom Kalčić, učenici 4. razreda s učiteljicom Snježanom Vujić, te učenici 6. razreda s učiteljicom prirode Helenom Škutin Matijaš posadili su sadnice masline. Naše nove masline nalaze se u dijelu dvorišta koji je okrenut prema glavnoj prometnici.

Pomoć kod sadnje maslina učenicima je pružio vrijedni domar Ive, koji je s učenicima razgovarao o važnosti maslina i načinu sadnje.

Osim toga, naučili smo zanimljive karakteristike koje ima svako drvo:

• Svako drvo uživa u zraku
  • Svako drvo je svjesno svojih korijena
  • Svako drvo je svjesno svoje prirodne ljepote
  • Svako drvo stoji uspravno i ponosno
  • Svako drvo pije puno vode.

Još jednom smo poručili svima: ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ!