Svjetski dan audiovizualne baštine i Svjetski dan animiranog filma u 8. razredu

Autor: Alen Hasikić, 29. 10. 2020.

Učenici osmog razreda obilježili su Svjetski dan audiovizualne baštine i Svjetski dan animiranog filma. Radom u skupinama izradili su prezentacije o važnosti očuvanja audiovizualnih dokumenata i potrebi njihove zaštite, o obilježjima Zagrebačke škole crtanoga filma i njezinom značaju na povijest animacije te o sedam odabranih animiranih filmova produkcije Zagreb filma nastalih do 1980. godine. Svoje su radove prezentirali na satu Hrvatskog jezika te su na temelju prezentacija odabrali dva filma koja su potom pogledali, a to su film Krava na Mjesecu redatelja Dušana Vukotića i Pauk, film Aleksandra Marksa i Vladimira Jutriše. Učenici su odlično uočili kako oba filma nose snažnu poruku te su usporedili pogledane filmove sa suvremenim animiranim filmovima.

Fotografije ove aktivnosti nalaze se u privitku!