Nastavak edukacije "Vrijednosti i značaj ekosustava na području šume Kontija i Limskog zaljeva“ u 6. razredu

Autor: Alen Hasikić, 7. 10. 2020.

Dana 6. listopada 2020. učenici 6. razreda s učiteljicom Katarinom T. Stepančić sudjelovali su u nastavku edukacije  „Vrijednosti i značaj ekosustava na području šume Kontija i Limskog zaljeva“.  Projekt se zove Klim Kontija-Limski zaljev – održivo upravljanje zaštićenim područjem, a izvoditelj je konzorcij Znanstveno edukacijski centar Višnjan-Oikon d.o.o. –Dumović d.o.o.

Naši šestaši oduševljeno su sudjelovali u gledanju prezentacije o zaštićenom području Limskog zaljeva i šume Kontija, a nakon toga i u raznim pokusima. Naime, učenici su izradili anemometar te kroz interaktivni razgovor saznali kako nastaje vjetar, kako šuma utječe na razvoj vjetra te kako koristiti energiju vjetra. Nakon toga, razgovarali su o utjecaju šume na klimu te izdvodili pokus transpiracije i sprječavanja erozije tla.

Fotografije se nalaze u privitku.

Izvor: Alen Hasikić, stručni suradnik pedagog