Kurikulum zdravstvenog odgoja

Autor: Maja Zubalić, 22. 10. 2012.

Na temelju članka 39. Zakona o sustavu državne uprave („Narodne novine“, broj 150/2011.)  ministar znanosti, obrazovanja i sporta donosi

ODLUKU

o uvođenju, praćenju i vrednovanju provedbe Kurikuluma zdravstvenog odgoja u osnovnim i srednjim školama

I.

Temeljem ove odluke uvodi se Kurikulum zdravstvenoga odgoja u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj te će se sustavno pratiti i vrednovati njegova provedba.

II.

Kurikulum zdravstvenoga odgoja sastavni je dio ove odluke, a provodit će se kroz sadržaje integrirane u nastavne programe predmeta, sate razrednika, školske projekte i druge školske aktivnosti.

III.

Stručno usavršavanje učitelja, nastavnika i stručnih suradnika vezano za sadržaje i teme  zdravstvenoga odgoja provodit će Agencija za odgoj i obrazovanje.

IV.

Provedbu Kurikuluma zdravstvenoga odgoja, kao i ishode učenja i poučavanja, sustavno će pratiti i vrednovati same škole (samovrednovanjem) te Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

V.

Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

Odluka se objavljuje na mrežnim stranicama Ministarstva.

MINISTAR

dr. sc. Željko Jovanović