Projekt: Gesunde Snacks für die Schule (Kako pripremiti zdrave zalogaje za ponijeti u školu?)

Autor: Katerina Zgrablić, 16. 11. 2017.

Na satu njemačkog jezika smo učili o zdravoj prehrani. Za zadaću smo dobili zadatak da pogledamo video o pripremi zdravih obroka i da pokušamo sami napraviti jedan od njih. Na kraju smo trebali fotografirati sebe kako jedemo i uživamo u hrani koju smo upravo napravili te napisati u bilježnicu namirnice koje smo koristili – na njemačkom,naravno! U školi smo gledali fotografije i pričali o novim iskustvima u kuhinji.

In unserer Deutschstunde haben wir über gesunde Ernährung gelernt. Als Hausaufgabe haben wir ein Video über gesunde Mahlzeiten geschaut und eine von denen haben wir gemacht. Am Ende haben wir ein Selfie mit unserem gesunden Snack gemacht und die Lebensmittel, die wir gebraucht haben, in unsere Notizbücher geschrieben -  auf Deutsch natürlich! In der nächsten Stunde schauten wir die Photos an und sprachen über unsere neue Erfahrungen in der Küche.

Maja Dodić, 8.razred

Obst-Spießchen