Terenska nastava u Limskom zaljevu

Autor: Katerina Zgrablić, 19. 10. 2017.

Dana 13. listopada učenici prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda bili su na terenskoj nastavi u Limskom zaljevu.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Kad smo stigli u Limski zaljev, ukrcali smo se na brod gdje nas je dočekala tehnologinja Silvija Križanac. Pričala nam je o uzgoju školjaka i riba dok smo se vozili do uzgajališta. Naučili smo kako prepoznati svježu ribu, što ribe jedui kako se razmnožavaju. Nakon broda šetnjom smo došli do Cromarisa gdje se svježa i smrznuta riba prodaje. Na kraju nas je još čekao gospodin Emil Sošić koji nam je održao kratko predavanje o uzgoju školjaka. Nakon završetka terenske nastave autobusom smo se vratili kući.

Izvor: Lara Korenić, 4. razred