Učenici predmetne nastave u kinu

Autor: Katerina Zgrablić, 5. 10. 2017.

U utorak, 3. listopada, u prigodi Dječjeg tjedna, učenici predmetne nastave pogledali su film Uvijek svoja u kinu u Poreču.

Uvijek svoja je igrani film u kojem je glavna junakinja trinaestogodišnja  Aurora. Aurora ima vrlo odlučan stav o dečkima, školi, obitelji i prijateljima, pa njen život poprima elemente razigrane psihološke drame. Pogotovo kad se u sve upletu novi učitelj francuskog jezika, opasnost da završi u školi u drugom gradu, zaljubljivanja i odljubljivanja i luda ideja da se sa svojim bendom popne na pozornicu… Film je proglašen najboljim europskim filmom za mlade za 2016. godinu te je osvojio Nagradu mlade publike (Youth Audience Award) koju organizira Europska filmska akademija.