Međunarodni dan mira

Autor: Katerina Zgrablić, 29. 9. 2017.

Dana 21. rujna obilježili smo Međunarodni dan mira. Posebno vrijedni bili su učenici trećeg razreda koji su se ovom prilikom upoznali s origami tehnikom izrade golubica, jednim od najpoznatijih simbola mira. Svoje su radove izložili na panou, a odabrane radove poklonili su pedagoginji i knjižničarki.

Inače, Međunarodni dan mira obilježava se 21. rujna svake godine. Utemeljila ga je Opća skupština Ujedinjenih naroda 1981. godine u svrhu obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, a Rezolucijom Ujedinjenih naroda iz 2001. određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na svjetskoj razini.

Izvor: Magdalena Hrvatin, 5. razred