Lovrečani sprechen Deutsch

Autor: Katerina Zgrablić, 27. 9. 2017.

Možete li se i vi pohvaliti znanjem njemačkog jezika?! Stanovnici Sv.Lovreča to zasigurno mogu!

Učenici 6. razreda zajedno sa svojom učiteljicom njemačkog jezika prof. Kristinom Radović Miletić prošetali su svojim mjestom i popričali sa stanovnicima na njemačkom jeziku.  Naime, povodom obilježavanja Europskog dana jezika (26. rujna) i razrednog projekta Lovrečani sprechen Deutsch pripremili su pitanja vezana za njemački jezik i kulturu. Stanovnici su pitanja izvlačili iz šešira, a za točan odgovor dobili su i prigodnu medalju.

Na taj način željeli su stanovnicima ukazati na važnost učenja njemačkog jezika te, općenito, znanje stranih jezika koje je u našoj turističkoj regiji itekako sve više na cijeni. Kaže se: „Mit den Sprachen sind wir irgenwo zu Hause. – S jezicima smo bilo gdje kod kuće.“ A to smo svi mi osjetili u susretu s turistima prilikom davanja točnih uputa do nekog mjesta ili preporuke nekog dobrog restorana, na kojima su nam oni bili vrlo zahvalni i prije svega oduševljeni našim znanjem 'njihovog' jezika.

Učenici su bili vrlo zadovoljni projektom, jer ih jako veseli izlazak iz učionica i primjena naučenog u konkretnim situacijama. Kao da su odjednom likovi iz njihovih knjiga oživjeli te su mogli s njima uživo pričati. Čak su od gospođe koja radi u cvjećarni dobili i savjet i poticaj, a to je, da im je znanje koje će steći u osnovnoj školi temelj za daljnje učenje i, ono najbitnije, za svakodnevnu komunikaciju.

Hvala svim stanovnicima koji su sudjelovali, dopustili da napravimo pokoju fotkicu i omogućili nam da ostvarimo svoj mali projektić. :)

Izvor: Učenici 6. razreda s učiteljicom Kristinom Radović Miletić