Projekt ''Kumstvo''

Autor: Katerina Zgrablić, 12. 4. 2017.

Nedavno smo dobili izvješće o napredovanju našeg kumčeta Hubertha Kayomba, dječaka bez roditelja iz Tanzanije koji živi u sirotištu.

Iz izvješća saznajemo da život u sirotištu sv. Ante teče svojim uhodanim veselim ritmom i djeca su se navikla na sigurnost i zaštitu koju dobivaju uz našu pomoć. Huberthove ocjene su dobre što je odraz velikog truda koji ulaže u učenje. Najbolje mu ide swahili i povijest dok dodatan trud treba uložiti u domaćinstvo. Unatoč svojoj veseloj naravi naše kumče pokazuje sve veću zrelost i rado preuzima nove odgovornosti i pomaže mlađoj djeci u sirotištu. Šalje nam puno pozdrava i zahvaljuje nam se na poklonima koje smo mu poslali.

Izvor: Snježana Vujić, učiteljica 4. razreda i voditeljica grupe Humane vrednote