Plavi dan 2017.

Autor: Katerina Zgrablić, 24. 3. 2017.

Dana 17. ožujka učenici eko grupe (učenici 5. i 7. razreda) sudjelovali su u projektu Plavi dan u Pomorskoj školi Bakar. Učenike su pratile učiteljica prirode i biologije Orieta Milovan i razrednica 7. razreda Ana Dodić.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Plavi dan je projekt koji je Pomorska škola Bakar započela prije jedanaest godina. Ciljevi su zaštita prirodne baštine Mediterana, edukacija učenika, osvješćivanje potrebe za osobnim doprinosom svakog pojedinca u očuvanju prirodnih bogatstava, kulture i običaja, poticanje i sudjelovanje u eko-akcijama, promicanje vrijednosti zdrave mediteranske prehrane, održivosti razvoja i biološke raznolikosti Jadrana i Mediterana. Ovogodišnja tema Plavog dana bila je ''Spužve Jadrana''.

Po dolasku u školu pozdravila nas je ravnateljica Pomorske škole, a potom smo poslušali nekoliko zanimljivih predavanja o spužvama. Nakon predavanja proglašen je najbolji likovni uradak o spužvama, od svih radova iz ukupno 10 škola najbolji je bio onaj iz OŠ Kraljevica. Kao nagrada uručeno im je veslo koje su oslikali učenici škole domaćina. Za sve sudionike ovog projekta na kraju programa bila je upriličena zakuska na kojoj smo mogli kušati plodove mora. Nakon zakuske išli smo u obilazak grada. U Sveti Lovreč vratili smo se u poslijepodnevnim satima.

Izvor: Luna Nicol Matošević i Anja Samardžić, 7. razred