Terenska nastava za učenike razredne nastave

Autor: Katerina Zgrablić, 3. 3. 2017.

Učenici razredne nastave u pratnji svojih učiteljica bili su na terenskoj nastavi u Pazinu.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Dana 24.2.2017. učenici od 1. do 4. razreda naše škole otputovali su u Pazin na 12. Dane meda.

Najprije smo posjetili Etnografski muzej Istre kojim nas je vodila Ivona Orlić. Tu smo vidjeli stare zanate: kovač, bačvar, kolar, stolar, narodne nošnje, alate i kofere.

U Kaštelu smo se podjelili u dvije grupe za radionice.

Ja sam bila u radionici u kojoj smo izrađivali lutke od krpa. U ostalim grupama su se izrađivali: kažuni i  pasi na tkalačkoj daščici od vune.

Nakon toga otišli smo u dvoranu u kojoj smo vidjeli pčele, proizvode od meda, opremu za pčelare i stroj za vrcanje meda.

Meni je bilo jako lijepo i lijepo sam se provela.

Izvor: Ivana Matošević, 3. razred