HUMANITARNE AKCIJE

Autor: Katerina Zgrablić, 23. 12. 2016.

Tijekom prvog polugodišta učenici i učitelji naše škole sudjelovali su u nekoliko humanitarnih akcija.

Od rujna do prosinca prikupljali smo čepove za Društvo invalida Poreč u sklopu akcije ''Pokloni čep i pokreni svijet''. Prikupljene čepove će iskoristiti za nabavu novog kombija.

U listopadu smo sudjelovali u 44. sabirnoj akciji Hrvatskog Crvenog križa ''Solidarnost na djelu 2016.''

U humanitarnoj akciji JEDNA ZA DRUGE, koju je pokrenula humanitarna udruga Naš san njihov osmijeh iz Pule, prikupljali smo prehrambene namirnice i higijenske potrepštine za socijalno ugrožene obitelji u Republici Hrvatskoj. Uz učenike i učitelje naše škole, u ovu su se akciju uključili i učenici i učitelji OŠ Poreč, PO Žbandaj koji pohađaju nastavu u našoj školi.

Uključili smo se i u tradicionalnu akciju Hrvatskog Caritasa ''Za 1000 radosti'' koja ima za cilj osigurati pomoć najsiromašnijim obiteljima u Hrvatskoj. Ovogodišnja akcija ''Intervencija'' željela je potaknuti djecu i mlade da razviju vrijednosti solidarnosti, uzajamnosti, požrtvovnosti, socijalne osjetljivosti i da postanu aktivni nositelji promjena u društvu. Akcija je bila usmjerena prema učenicima osnovnih i srednjih škola za koje je Hrvatski Caritas pripremio narukvice sa simboličnim pitanjima  Zašto ne voljeti/slaviti/dijeliti/oprostiti/vjerovati/popraviti/mijenjati/stvarati/zahvaliti/darovati koje su se prodavale po simboličnoj cijeni od pet (5) kuna.

Učitelji i ostali djelatnici škole kupnjom srećaka sudjelovali su u božićnoj lutriji Društva invalida Poreč.

Koordinatorica humanitarnih akcija bila je voditeljica grupe Humane vrednote i učiteljica 4. razreda Snježana Vujić.