Projekt „Čitaj mi naglas“

Autor: Ludmila Pauletić, 25. 11. 2016.

provodi se već četvrtu godinu u našoj školi.

Naše učiteljice nisu izgubile entuzijazam ni nakon dvije godine čitanja prvašićima u projektu „Čitaj mi naglas“ koji se provodi već četvrtu godinu u našoj školi te uvijek počinje u Mjesecu hrvatske knjige u dječjem tjednu. Cilj nam je razvijati čitanje od najranije dobi te cilj nam je i da učitelji zajedno s učenicima kroz ovaj projekt čitaju učenicima prvog razreda.

Dosada su vrijedne učiteljice pročitale slijedeće priče: Maca Papučarica, Figaro, mačak koji je hrkao, Gospođica Neću, Prašnjavko, Plavo nebo i Matovilka.

Učenici željno išćekuju svaki slijedeći susret s njima nepoznatim čitačima. Svoje doživljaje izražavaju na najrazličitije načine: crtanjem, razgovorom, usmenim izrazom,…

Projekt će se provoditi tijekom cijele školske godine. U 2. polugodištu nastavit će s čitanjem učenici 7. razreda te Mladi knjižničari koji već s nestrpljenjem išćekuju te čarobne trenutke čitanja drugima.