POSJET DOWN SYNDROM CENTRU PULA

Autor: Katerina Zgrablić, 28. 10. 2016.

Dana 27. listopada nekoliko učenika 5. razreda posjetilo je Down sindrom Centar Pula u pratnji razrednice Lolite Njegovan i pedagoginje-psihologinje Lidije Malčević Lovrić.

Danas smo moji prijatelji i ja posjetili Down syndrom Centar Pula u kojem smo puno naučili. Pozdravila nas je ravnateljica Centra u kojem smo upoznali djecu koja su malo drugačija od nas. Njihova imena su Karolina, Bruno, Andrea, Katarina, Hrvoje i Dino. Karolina nas je poslužila i igrala s nama stolni tenis. Posjetili smo teretanu u kojoj se Lukas s našim novim prijateljima okušao u dizanju utega i penjanju, Mateo je radio trbušnjake, Sara je gledala kako Aleks i Dino plešu, a ja sam trčala na pokretnoj traci. Ovo je za mene jedno posebno iskustvo. Posebno ću pamtiti kako se jedna cura oduševila našim malim, ali veselim poklonima. Želim svima poručiti da su osobe sa sindromom Down poput nas, da zaslužuju biti prihvaćeni u društvu te biti voljeni i sretni u svojem životu.

Hvala našim prijateljima iz Down syndrom Centra Pula na gostoprimstvu i ugodnom druženju!

Izvor: Nina Radovčić, 5. razred