Književno druženje s Bojanom Meandžija

Autor: Ludmila Pauletić, 18. 10. 2016.

U petak, 14. listopada, učenici naše škole upoznali su mladu hrvatsku književnicu Bojanu Meandžija, autoricu romana za mlade „Trči! Ne čekaj me…“

Čim je Bojana počela pričati u holu naše škole, odmah je privukla pozornost svih prisutnih i dva školska sata nisu bila dovoljna da zadovolje naše zanimanje za njezinu životnu priču ispričanu u romanu "Trči! Ne čekaj me..." u kojoj je Bojana glavna junakinja, priču iz ratnih 90-tih godina kada je živjela u Karlovcu i pohađala  7. razred osnovne škole.

Naime, Bojana je ovaj roman napisala još kao djevojčica u obliku sastavaka kada se iznenada  našla u ratnom vihoru i ništa nije razumjela. Pisanje joj je pomoglo suočiti se sa tužnom stvarnošću kada je bila primorana naglo odrasti umjesto da još uživa u svojem djetinjstvu.

Ovaj Bojanin roman trenutno je u Hrvatskoj jedini roman o ratu na ovim prostorima koji je napisalo dijete iz dječje perspektive zato samim tim dopire do djece na drugačiji snažan i emotivan način.