PROJEKCIJA FILMA ''WEB JUNKIE''

Autor: Katerina Zgrablić, 4. 10. 2016.

Dana 4. listopada učenici od 5. do 8. razreda naše škole u kinu u Poreču pogledali su dokumentarni film 'Web Junkie' ('Ovisnici o internetu').

Kina je prva zemlja koja je proglasila internetsku ovisnost bolešću, kliničkim poremećajem koji se liječi u centrima za rehabilitaciju koji više nalikuju na vojne kampove, nego na bolnice. 'Web Junkie' nudi pogled u jedan takav centar za rehabilitaciju u kojemu se tinejdžeri 'deprogramiraju'. Ovaj dugometražni dokumentarni film istražuje osebujne aspekte globalnog trenda ovisnosti o internetu kroz priču o trojici kineskih tinejdžera koje kamere prate od njihova ulaska u rehabilitacijski centar, tijekom tromjesečnog razdoblja odvikavanja, pa sve do odlaska kući. Redateljice Shosh Shlam i Hilla Medalia predstavljaju obje strane velike podjele, i nesretne roditelje koji ne znaju kako izaći na kraj s djecom koja po više od 10 sati dnevno provode igrajući World of Warcraft, i usamljenih tinejdžera koji traže izlaz iz vlastite izolacije u virtualnom svijetu.