Učenici posjetili starije mještane

Autor: Katerina Zgrablić, 11. 11. 2019.

Već dugi niz godina u prigodi Dana kruha naši učenici posjećuju osobe starije životne dobi  s područja općine, prigodno ih darujući i provodeći kratko vrijeme s njima u druženju i razgovoru. S ovom se praksom započelo na inicijativu pedagoginje – psihologinje Lidije Malčević Lovrić koja, kroz različite edukativne školske aktivnosti i organizaciju posjeta starijima, nemoćnima i drugačijima, nastoji učenike poučiti toleranciji i prihvaćanju različitosti te potaknuti razvoj socijalne osjetljivosti, solidarnosti i empatije. Na posjete starijim osobama vrlo dobro reagiraju učenici koji pokazuju razumijevanje i poštovanje spram starijih osoba, ali i stariji mještani koji se vesele njihovom posjetu i  u razgovoru se rado prisjećaju svojih mlađih dana, ali i prijašnjih posjeta. Delegacija učenika i ove je godine u pratnji pedagoginje Lidije i vozača Fabricija posjetila naše vremešne mještane, a u nastavku pročitajte kratki osvrt Alena Jurcana, učenika 7. razreda naše škole.

Dana 18. listopada predstavnici petog, sedmog i osmog razreda bili su u posjetu starim i nemoćnim mještanima  Lovreštine. Ponijeli smo im kolače koje su pekli roditelji učenika. Kad smo došli ispred kuće, svatko nas je dočekao sretan i nasmijan. Pustili su svoje poslove, posvetili nam se i lijepo nas ugostili. Ponudili su nam kolače, slatkiše i drugo. Uručili smo im naš skromni dar i nakon kraćeg druženja morali smo krenuti dalje. Prilikom našeg odlaska bili su tužni što nismo u mogućnosti zadržati se dulje, ali im je bilo vrlo drago što smo došli. Jako je lijep osjećaj jednom ovako sitnom gestom usrećiti nekoga i uljepšati mu dan.