Učenici petog razreda posjetili Down syndrom Centar Pula

Autor: Katerina Zgrablić, 5. 11. 2019.

U petak 25. listopada 2019. godine delegacija učenika petog razreda posjetila je Down syndrom Centar u Puli. U pratnji učenika bila je pedagoginja – psihologinja Lidija Malčević Lovrić. Učenici su štićenicima Centra uručili prigodne poklone te su se družili s njima tijekom prijepodneva.

Tijekom posjeta osjećali smo radost i toplinu oko srca jer su svi oko nas bili radosni. Sve je zračilo pozitivnom  energijom i srećom, iako smo istovremeno osjetili i pomalo tuge što su naši novostečeni prijatelji drugačiji od nas. Oni su bili vedri, nasmijani i rado su se družili s nama. Ovo mi je druženje bilo jako zanimljivo i jako mi je drago što smo ih posjetili. Nadam se da ćemo ih posjetiti i sljedeće godine i izmamiti im osmjeh na lice.

Lana Radovčić, 5. razred