Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Katerina Zgrablić, 18. 10. 2019.

Zahvaljujući našim vrijednim mamama i bakama koje su nam danas poslale kolače, zlatnim rukama školske kuharice  Izabele Janko i naših osmaša koji su mijesili kruh, našom se školom danas širio opojni miris pekarskih proizvoda. Članovi Vijeća učenika su, već tradicionalno, kolačima obradovali i naše starije mještane, koje su u pratnji pedagoginje – psihologinje Lidije Malčević Lovrić, posjetili u prijepodnevnim satima. Tijekom 6. školskog sata održana je završna svečanost u prigodi Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje kada je u školskom holu održan kulturno – umjetnički program za roditelje i učenike.  Rezultate svog truda i rada u izvannastavnim aktivnostima  prikazali su nam članovi pjevačkog zbora, dramske i ritmičke skupine, a konferansu, koju je osmislila vjeroučiteljica Mladenka Fabris,  vodili su Corwin i Nina, učenici osmog razreda.  Uz molitvu koju je predvodio vlč. Ivan Mlikota zahvalili smo se na svim plodovima i darovima kojima smo obdareni, a nakon blagoslova počastili smo se kruhom i kolačima.

Ujedno smo danas nošenjem kravata obilježili Dan kravate koji se od 2008. godine obilježava 18. listopada.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.