Film "Brailleovo srce" osvojio srca naših učenika

Autor: Katerina Zgrablić, 11. 10. 2019.

Učenici predmetne nastave su u srijedu 11. listopada posjetili Pučko otvoreno učilište Poreč  povodom Dječjeg tjedna. U pratnji učiteljica pogledali su „Brailleovo srce“, francuski film  o darovitoj dvanaestogodišnjoj čelistici Marie koja ima urođenu bolest od koje postupno gubi vid.  Njezina hrabrost, borbenost  i odlučnost u namjeri da upiše prestižnu glazbenu školu, unatoč protivljenju njezina oca, te odano prijateljstvo između nje i dječaka Victora sve su nas nadahnuli i poučili kako bez obzira na prepreke, trebamo ustrajno pratiti svoje snove.