Vježba evakuacije

Autor: Katerina Zgrablić, 9. 6. 2019.

U suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom CZP Poreč i GD Crvenog križa Poreč u utorak 4. lipnja 2019. godine  u našoj je školi održana vježba evakuacije i spašavanja u slučaju požara. Nakon zvona za uzbunu koje se oglasilo u 11 sati, učitelji i osoblje škole evakuirali su učenike koji su se potom  sastali na nogometnom igralištu. Uskoro su stigla i vatrogasna vozila te djelatnici GD Crvenog križa. Izveli su spašavanje školske kuharice koja je ostala u školskoj kuhinji te je nakon spašavanja sudjelovala u demonstraciji pružanja prve pomoći koju su izveli učenici osmog razreda. Vježba je izvedena s ciljem spremnosti učenika i osoblja škole u izvršenju sigurnog postupka evakuacije.

Izvor: Ella Vrzić, 5. razred