Osmaši u posjetu porečkim srednjim školama

Autor: Katerina Zgrablić, 5. 4. 2019.

Dana 29. ožujka 2019. godine učenici osmog razreda posjetili su Srednju školu Mate Balote i Turističko-ugostiteljsku školu Antona Štifanića u Poreču.

U SŠ Mate Balote dočekali su nas učenice koje su nas vodile kroz školu. Nakon dočeka otišli smo u učionice gdje su nam se predstavili učenici koji su sudjelovali na raznim natjecanjima, a potom smo poslušali predavanja na talijanskom, njemačkom i engleskom jeziku. Učenici opće i jezične gimnazije, budući agrotehničari i ekonomisti upoznali su nas sa smjerovima fakulteta koje možemo upisati nakon što završimo te škole.

U TUŠ Antona Štifanića podijelili smo se u dvije skupine. Jednu skupinu kroz školu su provele dvije učenice, a druge jedan učenik. Pokazali su nam nke od učionica i upoznali nas s programima koje škola nudi (hotelijersko-turistički tehničar, turističko-hotelijerski komercijalist, kuhar, slastičar i konobar), a na kraju smo u kuhinji isprobali njoke koje su nam pripremili učenici škole.

Zahvaljujemo se porečkim srednjim školama na gostoprimstvu! Ovaj posjet nam je bio vrlo koristan.

Izvor: Erika Mendiković, 8. razred