Književni susret s Krešimirom Čanićem – susret sa znanošću

Autor: Ludmila Pauletić, 27. 3. 2019.

U srijedu, 20. ožujka, realizirali smo u našoj školi zanimljiv susret s posebnim gostom, suautorom knjige Mali meteorolog, gospodinom Krešimirom Čanićem. Susret je bio namijenjen nižim razredima.

Gospodin Čanić bavi se popularizacijom prirodnih znanosti diljem Hrvatske i jedan je od voditelja projekta „Mala meteorološka radionica“. Maloj publici je prikazao neke od pokusa iz knjige  Mali meteorolog  i odao neke od tajni iz svoje nove knjige, koja je još u pripremi,  o kriptografiji. Tom prigodom neki učenici iznenadili su sve prisutne pokazujući zavidno znanje o kriptografiji.

Tko želi produbiti znanje iz meteorologije i zaviriti dublje u knjigu pokusa Mali meteorolog, može to učiniti u našoj školskoj knjižnici za  koju je škola nabavila primjerak priručnika, a neki od učenika su i sami knjigu kupili po promotivnoj cijeni od Školske knjige koja nam je poklonila ovaj zanimljivi susret.