Dan broja pi

Autor: Katerina Zgrablić, 27. 3. 2019.

Dan broja pi obilježava se 14. ožujka svake godine jer numerički gledano izgleda kao broj pi 3,14, a na taj dan u 1 sat i 59 minuta dobivamo i sljedećih nekoliko decimala broja pi: 3,14159.

Jedna od zanimljivosti je da je upravo Dan broja pi, 14. ožujka,  ujedno i rođendan velikog fizičara Alberta Einsteina. Ovaj smo dan u školi obilježili korelacijom nastavnih predmeta Matematika, Povijest i Hrvatski jezik. Učenici su se upoznali sa značenjem i poviješću nastanka broja pi te izrezivali njegove znamenke kojima su uredili pano. Među učenicima sedmog razreda provedeno je natjecanje u pamćenju decimala broja pi, a najuspješniji je bio učenik Leon Korenić  koji je upamtio čak 49 decimala ovoga slavnog broja. Čestitamo Leonu!